TOLES Foundation

TOLES Foundation (Başlangıç Seviyesi) Sınavı

Sınav Hakkında

Foundation Sınavı, TOLES ile başarılı mesleki gelişimin İLK adımıdır.

Foundation sınavı, uluslararası hukuk öğrencileri için yasal İngilizce eğitiminde önerilen başlangıç noktasıdır. Daha deneyimli avukatlar için, bu, genel olarak İngilizce becerilerini geliştirmeye devam ederken, mesleki hukuk İngilizcesi eğitimine başlamak isteyenler için doğru başlangıç noktası olabilir.

Sınav İçeriği

Sınav tek sayfadan oluşur: hukuksal okuma ve yazma. Sınavın odak noktası, modern bir uluslararası ofiste avukatların ihtiyaç duyduğu mutlak dil doğruluğunu test etmektir. Bu, iki ana alanda doğruluk anlamına gelir: teknik hukuksal kelime ve dilbilgisi. Ticari anlaşmalarda kullanılan hukuksal terimler, şirket belgeleri, ticari sözleşmeler, fikri mülkiyet sözleşmeleri, finansal belgeler ile ticari ve diğer alanlardan hukuk terminolojisi test edilir.

Üniversite ve iş arasında bir köprü

Foundation Sınavı, işverenler tarafından “üniversite ve iş dünyası arasında uluslararası hukuk öğrencileri için mükemmel bir köprü” olarak tanımlanmıştır. Foundation Sınavı, hukuk İngilizcesini test etmenin yanı sıra, bir avukatın uluslararası hukuk bürosunda gerçekleştirdiği gerçek görevler konusunda farkındalık geliştirerek gerçek ve yeni hukuki gelişmelere ve olaylara odaklanır. Bu sebeple, ileri İngilizce öğrenenler bile Foundation Sınavından yararlanabilirler.

Genel İngilizce seviyesi

Bu sınav için gereken İngilizce seviyesi başlangıç seviyesindedir. Bu aşamadaki öncelik, öğrencilerin bir sonraki seviyeye başarılı bir şekilde geçmesini sağlamak için gerçekten de güçlü bir hukuk İngilizcesi temeline sahip olduğundan emin olmaktır. Bu güçlü temel, daha karmaşık dil yapılarına geçmeden önce temel dilbilgisinin pekiştirilmesini içerir. Sınav akıcılığa değil, yazılı İngilizce olarak mutlak doğruluğa dayanmaktadır. Bu, öğrencilerin sorulara cevap verdiklerinde, İngilizce kullanımlarının çok iyi olmasını beklediğimiz ve kelime bilgisi hatalarının yanı sıra kusurlu dilbilgisi kullanımında puan kaybedecekleri anlamına gelir.

Temel Bilgiler

Sınav süresi: 90 dakika

Test edilen beceriler: Hukuksal okuma ve yazma (90 dakika)

Sınav odak konuları: Gerçek iş yaşantısında kullanılması gereken hukuki terimler; temel dilbilgisinin pekiştirilmesi

Sınava girmek için uygun seviye: Elementary-Advanced (Başlangıç-İleri Düzey)

Puan: Maksimum puan 100’dür.

Sertifika: Puan açıklamasının bulunduğu TOLES Foundation sertifikası