TOLES Higher

 Sınav Hakkında

Higher Sınavı, TOLES ile başarılı mesleki gelişimin İKİNCİ adımıdır.

Güçlü bir temel üzerine inşa

Higher Sınavı, Başlangıç seviyesinde edinilen pratik hukuki kelime bilgisine ve dil becerilerine dayanır. Higher Sınavı, öğrencileri bir sonraki aşamaya taşır ve daha karmaşık orijinal hukuki belgeler ve senaryolarla başa çıkma becerisini ve aynı zamanda detaylara ve dilbilgisel doğruluğa sıkı sıkıya odaklanmaya devam etmeyi gerektirir.

İçerik

Sınav iki sayfadan oluşur: okuma ve yazma bölümü ve bir dinleme bölümü. Okuma ve yazma bölümü, Foundation Sınavından daha aktif bir dil kullanımı gerektirir ve öğrencilerin karmaşık ve yakın zamandaki ticaretle ilgili vaka çalışmaları, sözleşmelerden elde edilen özetler ve mesleki bir yazıyla kendine güvenli bir şekilde uğraşmalarını gerektirir. Pratik ve kullanışlı hukuki kelimeleri sınava tabi tutar ve ticari uygulamalardan gelen çok yaygın kelimeler için kesin tanımlamalar yapma yeteneğini ölçer. Aynı zamanda dil  hakkında iyi bir bilgi ve öğrencilerin İngilizce’yi geliştirmeleri ve daha uygun ve profesyonel hale getirme becerilerini ölçer.

Dinleme bölümü, iki veya daha fazla avukat veya bir avukat ve bir müşteri arasındaki konuşmaları dinlemeyi ve anlama dayalı soruları yanıtlamayı içerir. Kapsanan konular oldukça günceldir ve çalışan avukatların sıkça tecrübe ettiği durumlarla veya uluslararası çalışma alanlarıyla ilgilidir. Bu, akademik ya da teorik hukuk bilgisinden ziyade, ticari farkındalığı teşvik eden TOLES sınavlarına ait ana fikrin sürdürülmesidir.

Genel İngilizce Seviyesi

Bu sınav için gereken İngilizce seviyesi intermediate-upper intermediate (orta -üst orta) düzeydir. Bu seviyedeki sınavların tümü, özgün ve zorlayıcı genel İngilizceyi kullanır ve sınava girecek adayların, yüksek  bir puan almak için hukuk İngilizcesi eğitimimizin yanı sıra ek dilbilgisi eğitimi almasını öneririz.

 

Temel Bilgiler

Sınav Süresi: Yaklaşık 135 dakika ( dinleme parçasının uzunluğuna göre süre değişebilir)

Test edilen beceriler:Hukuksal okuma ve yazma (90 dakika); dinleme ( 30-45 dakika)

Sınav odak konuları: Gerçek iş yaşantısında karşılaşacağınız okuma, yazma ve dinleme parçaları.

Sınava girmek için uygun seviye: Intermediate-Advanced (orta-ileri)

Puan: Maksimum puan 100’dür

Sertifika: Puan açıklamasının bulunduğu TOLES Higher sertifikası